Informacja o artyście

Arek Zawiliński – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Gra na różnego typu gitarach ( akustyczna, dobro, lap steel) dogrywa im harmonijką ustną, nadając rytm analogowym urządzeniem stomp box.

Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk, Bydgoszcz, Rzeszów. Laureat festiwali min. – FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki (w kategorii gitara) Poznań, Piosenkarnia – Kraków,( występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej). Ponadto, wyróżnienie od starostwa miasta Gorlice (Mosty Starosty – za wybitne osiągnięcia w twórczej interpretacji bluesa, folku i ballady) i Nagrodę Burmistrza Miasta Gorlice w dziedzinie kultury oraz wyróżnienia za organizacje i wspieranie wydarzeń kulturalnych. W ankiecie Kwartalnika Twój Blues, znalazł się w pierwszej piątce wokalistów bluesowych w Polsce za 2022 rok. W 2023 roku zdobył Złoty Kamerton na Festiwalu Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” w Warszawie.

Oficjalne wydawnictwa:
„Tam gdzie zaczyna się mój świat” – Dalmafon 2007
„Blues Dziewięciu” – Dalmafon 2010
„Żelazna” – Flower Rekord 2012
„Na Rozdrożu”- Dalmafon 2015
„Moje buty już tam są” – Dalmafon 2022
„Mój Breakout – Solo Akt” – Capabilities 2023

Fragmenty recenzji:
Magazyn Gitarzysta – Kuba Chmiel:
„Jeśli istnieje coś takiego jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński wraz z zespołem należą do jego najznamienitszych przedstawicieli.”

Bluesonline
„Arek Zawiliński to klasa sama dla siebie. Autor skończony, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co prozą. Zna niejeden dobry folkowy tekst, niejedną melodię i umie z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka.”

Więcej informacji na:
Strona: www.arekzawilinski.pl
Kanał youtube: http://www.youtube.com/user/NADRODZE0605?feature=mhee
Kontakt email: zawilinskiarek@op.pl; tel. 504 323 519