Grupa bluesowa Romana Wiśniewskiego BYDGOSCY BLUESMANI powstała w 2018 roku. Od początku działalności zespół opierał swój repertuar o utwory takich legend muzyki jak BB King, Koko Taylor, Etta James, John Mayall, czy Tadeusz Nalepa. Po okresie prób i po sporadycznych występach, ustalił się skład grupy:

Romek Wiśniewski – gitara, wokal,
Ania Wiśniewska – wokal, gitara,
Witek Albiński – harmonijka ustna,
Adam Miszewski – gitara basowa,
Wojtek Romanowski – perkusja.

Każdy z muzyków posiada ciekawą historię, a łączą ich podobne gusty muzyczne i pozytywne wibracje podczas grania na żywo. Pomimo pewnych różnic stylistycznych, odnajdują wspólną bluesową drogę. Romek od dawna z bluesem, Ania od urodzenia z tą muzyką przy swoim ojcu. Witek, grał bluesa, hard rock, heavy metal i znów gra bluesa, tyle że na harmonijce, po latach grania na bębnach i na basie. Adam jest muzykiem wszechstronnym, który oprócz tego, że gra w zespole na basie, jest również dobrym gitarzystą, natomiast domeną Wojtka jest jazz.

Zespół stwarza bardzo dobrą koncertową atmosferę podczas występów w klubach, ale także świetnie sobie radzi na większych scenach. Natomiast publiczność podczas koncertów grupy BYDGOSCY BLUESMANI nie tylko słucha bluesa, ale często przy nim tańczy.